Poradnik dla restauracjiMarketing gastronomicznyIntegracja Foodeliver z operatorem płatności online Tpay

Integracja Foodeliver z operatorem płatności online Tpay

Rozwój nowoczesnych technologii w ostatnich latach sprawił, że wiele dziedzin działalności przenosi się do internetu. Możemy zamówić sukienkę z Chin, książkę ze Stanów Zjednoczonych albo zabawki z Wielkiej Brytanii i zapłacić za te produkty przelewem czy kartą kredytową. Pandemia Koronawirusa jeszcze bardziej przyspieszyła rozwój branży IT, w tym systemów do zamówień online oraz płatności online. Taka forma składania zamówień jest nie tylko szybka, bardzo wygodna ale także bezpieczna dla obu stron – zarówno klienta jak i restauracji czy piekarni. Tworząc i rozwijając nasz system do zamówień dla restauracji i piekarni Foodeliver naszym celem było nie tylko umożliwienie złożenia zamówienia online ale również możliwość jego opłacenia online.

Plusy płatności online dla restauracji lub piekarni:

 • otrzymywanie płatności za zamówienie z góry, dzięki czemu lokal ma pewność że zamówienie zostanie odebrane,
 • konkurencyjność na rynku lokalnym, bo jeszcze wiele lokali nie posiada takiej możliwości,
 • wygoda i oszczędność czasu, bo pieniądze wpływają na konto lokalu u operatora – nie ma konieczności bliskiego kontaktu z klientem w celu zrealizowania płatności gotówkowej,
 • wygoda i oszczędność czasu, bo pieniądze wpływają na konto lokalu u operatora – nie ma konieczności bliskiego kontaktu z klientem w celu zrealizowania płatności gotówkowej,
 • możliwość wysyłania zamówień z dostawą bezkontaktowo. Dzięki płatności online kierowca może dostarczyć zamówienie pod drzwi bez konieczności kontaktu. Jest to ważne w przypadku osób znajdujących się na kwarantannie lub chorych.

Plusy płatności online dla klienta:

 • wygoda, bo w dowolnej chwili z pozycji telefonu można wykonać szybki przelew, dzięki czemu nie trzeba mieć przy sobie gotówki czy karty aby zapłacić za zamówienie,
 • większa możliwość wyboru pozwalająca na większą indywidualność – klient decyduje, czy chce zapłacić kartą, gotówką, szybkim przelewem czy BLIKiem,
 • bezpieczeństwo w trakcie pandemii koronawirusa – mniejsza szansa na przeniesienie bakterii.

Operator płatności online Tpay

Tpay to produkt spółki Krajowy Integrator Płatności S.A. Ten system szybkich płatności jest na rynku już 10 lat i w chwili obecnej obsługuje tysiące sklepów internetowych. Celem ale także misją KIP S.A. było i jest stworzenie innowacyjnych systemów płatności, dzięki którym ludzie mogliby oszczędzać bezcenny czas. Misja i cele główne spółki są realizowane dzięki takim cechom jak transparentność, profesjonalizm, dążenie do automatyzacji i autonomiczność.

Dostępne metody płatności online dzięki Tpay

 • przelewy internetowe,
 • e-transfery,
 • karty płatnicze,
 • karty płatnicze,
 • płatności mobilne za pomocą kodów QR, systemu BLIK i SMS premium.

Bezpieczeństwo wpłat i gromadzonych środków, to kluczowa kwestia, dlatego też Tpay zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa potwierdzone uznanymi certyfikatami. Tpay współpracuje z największymi bankami, dzięki czemu klienci sklepów internetowych nie będą mieli problemu z wyborem jednej z wielu dostępnych metod płatności. Pozwala również na zapłatę poprzez BLIK, Google Pay, Visa, czy Masterpass.

Jak restauracja lub piekarnia mogą rozpocząć sprzedaż online wraz z płatnościami online dzięki Foodeliver i Tpay?

 1. Wdrożenie systemu do zamówień online Foodeliver pozwalającego na zaproponowanie klientom możliwości zakupów online.
 2. Zarejestrowanie konta na stronie Tpay. Wystarczą podstawowe dane firmy, 2 dokumenty i przelew weryfikujący konto bankowe firmy.
 3. Integracja systemów Foodeliver i Tpay.
 4. Rozpoczęcie sprzedaży online wraz z wyborem jednej z wielu możliwości płatności online.
 5. W systemie Foodeliver pojawi się informacja o zaksięgowaniu należności.
 6. Przyjmowanie płatności na koncie Tpay. Możliwość ich przekierowywania na konto firmowe.

Jak uruchomić płatności Tpay w systemie do zamówień online Foodeliver?

Zdecydowaliśmy się na integrację systemu do zamówień online Foodeliver z operatorem płatności Tpay, ponieważ cele naszych firm są zbieżne. Cenimy również podobne wartości takie jak profesjonalizm, automatyzacja procesów, dążenie do oszczędności czasu i dbałość o bezpieczeństwo. Dzięki tej współpracy możemy zaproponować naszym klientom bardzo korzystne warunki współpracy z Tpay.

Uważamy, że sprzedając online należy dodać bramkę płatności online, aby uprościć i skrócić proces zamówienia. W ramach umowy zawieranej z restauracją lub piekarnią integrujemy płatności Tpay z naszym systemem Foodeliver. Można to jednak zrobić samodzielnie w następujący sposób:

W panelu administratora naciskamy na Ustawienia i wybieramy zakładkę Płatności.

Konieczne jest wygenerowanie w panelu Tpay: ID Sprzedawcy, Sekretnego Klucza, Klucza API i Hasła klucza API. 

Uzupełnienie rubryk o wygenerowane wcześniej dane. Zapisanie zmian.

Należy włączyć test płatności i wykonać płatność testową przez system Foodeliver, aby sprawdzić poprawność przepływu środków.

Po poprawnie wysłanym i zaksięgowanym teście płatności można wyłączyć w systemie 

Po aktywowaniu płatności Tpay w panelu administratora systemu Foodeliver klienci z pozycji strony klienta będą mogli wybrać jedną z kilku metod płatności, w tym Tpay.

Redaktor FooDeliver.pl, pasjonatka gastromarketingu i dobrej kuchni, marketingowiec. Specjalistka produktu FooDeliver.pl.